1,6 miljoen mensen blijven ‘s nachts wakker voor Nederland-Tunesië

1,6 miljoen mensen blijven ‘s nachts wakker voor Nederland-Tunesië

Nederland is massaal wakker gebleven om de nachtwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Tunesië te zien. De wedstrijd op NPO 1 is door gemiddeld 1,634 miljoen mensen bekeken. De meeste kijkers waren er om 01:06 uur, toen 1,8 miljoen mensen zagen hoe Nederland snel op een 2-0 voorsprong kwam.  Naar de eerste WK-wedstrijden van Oranje keken respectievelijk 4,2 en 4,6 miljoen mensen. 

Via NOS.nl en de NOS-app leverde de wedstrijd 567.800 streamstarts op, door 327.600 bezoekers. Ook via NPO Start keken ruim 300 duizend bezoekers mee naar de eerste helft. De volledige cijfers van dat platform worden later bekend. Gemiddeld 2.000 voetbalfans volgden op NPO Extra (kanaal 81) de wedstrijd met audiodescriptie voor blinden en slechtzienden. 

De kijkcijfers worden elke dag tot 02.00 uur bekend. Daardoor was vrijdag enkel duidelijk hoeveel mensen er naar de eerste helft hadden gekeken. Vanochtend zijn de volledige cijfers bekendgemaakt. 

  De volgende wedstrijd van Nederland is tegen Marokko op dinsdag 30 juni 03.00 uur op NPO 1, NOS.nl, de NOS-app en NPO Extra.

Foto: ANP

Deel dit artikel